A jóga az ősi Indiában sok ezer éve keletkezett. Egyetemes bölcseleti rendszer, amely minden korban, minden tekintet és megkülönböztetés nélkül, mindenki számára egyformán érvényes. Alkalmazott gyakorlati módszer, úgy mondanám, hogy olyan alkalmazott tudomány, mely élet-, természet-, ember- és fejdődésközpontú. Rendkívül fontos megemlíteni, hogy mindez a megfigyelésből, a tapasztalásból származik, itt nincs spekuláció. A jóga soha nem állít fel hipotéziseket, hanem a megtapasztalt dolgokból indul ki, s ily módon azt már nem lehet kétségbe vonni.
Olyan komplex módszer, mely felöleli az egész életszemléletet, az ezen alapuló életstílust, életmódot. Három fő célt említenék meg. Az első a rehabilitáció, a második a normalizáció, a harmadik pedig a megelőzés, a prevenció. A jóga ez utóbbira helyezi a hangsúlyt, mivel sajnos a mi kultúránkban ez szerepel a legutolsó helyen. Csak toldozgatunk-foltozgatunk, így mindig csak az „eső után köpönyeg” érzete marad. A jóga mindenkin segít valamilyen szinten, a már meglévő állapottól függően. És természetesen attól, hogy mennyit gyakorol – ez az egyik legfontosabb tényező. Nem a jóga változtatja meg az embert, hanem az egyén saját magát, ezért én úgy neveztem el, hogy a jóga az élet élésének a művészete, s így válik a gyakorló a saját életének művészévé.
Mindenki szeretne boldog, és egészséges életet élni. Ezért minden kultúrában kialakultak egészségvédő mozgalmak, ezek azonban rövid időn belül eltűntek, mivel kizárólag a testtel foglalkoztak. A jóga viszont testi, lelki, szellemi, szociális és spirituális egység, melyek mind benne foglaltatnak a különböző gyakorlatokban. Tehát mindezen szinteken egyszerre dolgozik. Ez nem vallás, nem sport, nem valamilyen szekta, hanem a bölcseleten és megtapasztaláson alapuló gyakorlati rendszer.
Először is szereznie kell megfelelő információt, amit ott folyamatosan meg kell, hogy kapjon. A második, hogy higgyen saját magában, hogy meg tudja csinálni, hisz a gyakorlatok egyáltalán nem nehezek, bárki el tudja sajátítani. Alaptörvény viszont, hogy az oktató mindezt a tanítvány adottságait, illetve határait figyelembe véve kell, hogy megvalósítsa.
A jógát mindenki végezheti: gyerekek, felnőttek, terhes anyukák, idősek.
Erről szó sincs. A jógázáshoz nem kötelező “megtérni”. A fizikai és szellemi fejlődést mindenki elérheti a jóga által, mindegy, hogy az ember milyen vallású.
Természetesen! A jóga gyakorlása és a megfelelő étrend betartása mellett a fogyás gyerekjáték!
Gyere el egy ingyenes bemutató előadásra, és mi minden kérdésedre választ adunk!
Comments are closed.